מה עושים במקרה שפרצו לנו לבית?

מה עושים במקרה שפרצו לנו לבית?

הבית שלנו הוא עבורנו כמו מבצר. זה המקום בו אנחנו מרגישים שהגענו למקום בו מקבלים אותנו כמו שאנחנו, ואנו יכולים לנהל את סדר היום שלנו כראות עינינו. אבל מה קורה כאשר פורצים אלינו לבית? ההרגשה הזו איומה! התחושה שאי מי הצליח לחדור פנימה אל תוך הבית, ולעשות בו כבתוך שלו תוך שהוא מנצל את הזמן בו אף אחד אינו נמצא כאן – היא נוראה. מה עושים במקרה שפרצו לכם לבית?

צעד ראשון – פניה למשטרה

אתם נכנסים לבית הפוך ומזהים כי יד זדונית עשתה בה כראות עיניה. לפני שאתם נוגעים ומתלבטים עליכם לפנות למשטרה. אתם מדווחים על הפריצה. ככל הנראה יכוונו אתכם מה לעשות ומה לא, ולא יעבור זמן רב עד שיטפלו במקרה שלכם.

צעד שני – פניה לחברת הביטוח

במידה והבית שלכם מבוטח וניזוקתם מהגניבה בצורה משמעותית, עליכם לפנות אל חברת הביטוח. זה נכון במיוחד אם גנבו מכם סכומי כסף גבוהים, תכשיטים או חפצי ערך אחרים.

צעד שלישי – למנוע פריצות בעתיד

בין אם חדרו לבית שלכם דרך הדלת או בכל דרך אחרת, חשוב לכם לבדוק היטב את הבית ולמגן אותו כהוגן כדי למנוע הישנות של מקרים כאלו בעתיד. חשוב לזכור כי ככל שהפריצה לבית מורכבת יותר כך יחשוב הגנב הפוטנציאלי פעמיים ויותר האם כדאי לו לעשות את זה. ולכן ככל שהמנעולים שלכם איכותיים ומתוחכמים יותר, ככל שקשה יותר לפרוץ – כך הסיכויים שפריצות לבית שלכם יתרחשו יהיו קטנים יותר.

החלפת צילינדר

מה עושים במקרה שפרצו לנו לבית? מומלץ להתייעץ עם מנעולן מקצועי ולקבל חוות דעת באשר לנעילה המומלצת לבית. הוא יסקור את השטח, יתחשב בגובה הקומה ובנתונים נוספים, ויקבע על פי התרשמותו מה נכון וכדאי לכם לעשות כדי להיות בטוחים שהבית שלכם אינו מועד לפריצות נוספות בעתיד.