קיצור דלתות

קיצור דלתות

נכנסתם לדירה חדשה והחלטתם להחליף את הריצוף? נמאס לכם מהריצוף הקרמי הישן והחלטתם להחליפו בריצוף פרקט או ריצוף מסוג אחר? האריחים החדשים יותקנו באמצעות הדבקה על גבי האריחים הנוכחיים / קודמים? ישנה סבירות רבה שאורכה של דלת הכניסה שלכם (כמו גם דלתות הפנים) לא תתאים לשדרוג הריצפתי החדש. אז מה עושים במצב שכזה? אמורים להחליף גם את הדלת לחדשה? אז זהו, שממש לא. מנעולן מקצועי יוכל לקצר עבורכם את אורכה של הדלת הקיימת בדירתכם ולהתאימה לגובה הריצפה החדש.

סוגי קיצור דלתות
במקרה של דלת עץ, ישנה אפשרות לניסור חלקה התחתון והתקנת מחפים לשמירה על תחתית הדלת הנוכחית. במקרים אחרים, כאשר תחתית הדלת מורכבת מחלק פריק (יחידה נפרדת בגוף הדלת, המחוברת אליו באמצעות ברגים או ניטים מיוחדים), יוכל המנעולן לפרק את החלק ממקומו באמצעות כלים ייעודיים, ולהתקינו באופן מקצועי בחלק גבוה יותר של תחתית הדלת.
גם במקרה של קיצור דלתות רב בריח או שריונית, מדובר בהסרת חלק תחתון וחיבורו לחלק עליון יותר בדלת.
מיומנות המנעולן חשובה במקרה זה, לקיצור נכון ומקצועי של הדלת, בדגש על גימור מושלם. דלת הינה רכיב משמעותי ורב שימושי בכל דירה / בית עסק / משרד. לכן, מידת תקינותה בעלת חשיבות גבוהה. כמו כן, רצוי לצייד מראש את המנעולן במפרט האריחים החדשים, או מידת גובה הריצפה שנוספה, למען יעילות הפעולה. מנעולן מנוסה ידע להתאים את גובה הדלת בהתאם לשינויים בשטח, תוך שימוש בכלי עזר מתאימים.

בכל מצב יהיה צורך בקיצור אורך הדלת?
לא בהכרח. בדלתות מסוימות די יהיה בכיוון מחודש של הצירים, גם ללא קיצורה. הדבר תלוי במצב הדלת, סוג הדלת ובמידת גובה האריחים החדשים. לא כל החלפת אריחים תצדיק קיצור דלת. במקרים של הפרשים מזעריים, ההתאמה תוכל להיעשות גם ללא קיצור אורך הדלת עצמה.