שירות לפלדלת

שירות לפלדלת

זוכרים את דלתות העץ מהדור הישן? אלו עם הבריח הבודד? מאז הפכו דלתות בתינו לפריט מורכב יותר ומתוחכם יותר.

היות וכך, תיקון דלתות פלדלת למיניהן (רב בריח, שריונית חוסם ועוד) דורש מיומנות מקצועית והיכרות מעמיקה של המנעולן עם המערכת הפנימית של הדלת.

דלתות מתוחכמות הפועלות על הפעלת צירי פלדה לרוחבן, לאורכן או לשני הכיוונים יחדיו. תפעול לא נכון, או לא מספיק מקצועי של הדלת, כמו גם אלתורי תיקון למיניהם, עלולים להחמיר את המצב הקיים או לכל היותר להשאירו על כנו ללא פתרון. לכן, חשיבות בחירת בעל המקצוע ומידת מומחיותו בנושא, הינה רבה עד מאוד.

ישנם הבדלים בין מנגנוני דלתות הפלדלת?
לכאורה מדובר בדלתות שפועלות באופן דומה, אך כל סוג דלת (או יצרן) וההבדלים שלה. כל סוג פלדלת מצוייד במנגנון פנימי מעט שונה ופועל בשיטה משלו; צילינדרים שונים, מידות שונות לבריחים בתוך הדלת, מנגנוני הפעלה שונים ועוד. לאור זאת, על המנעולן להכיר את השיטות השונות ואת היצרנים השונים, לצורך ביצוע תיקון יעיל, מקצועי ועמיד לאורך זמן.

תקלות שכיחות בפלדלת
סוגי התקלות מגוונים; מנגנון סיבוב מפתח תקוע או קשה לתפעול, תזוזת הדלת ממקומה, חיכוך וחוסר דיוק בכניסת הבריחים למסילות הדלת עצמה או המשקוף החיצוני, שחיקה וחוסר שימון במערכת ההפעלה של הצילינדרים, התאמה מחודשת של גובה הדלת כתוצאה משינויים בגובה הריצפה (בעקבות ביצוע ריצוף מחודש לדירה) ועוד ועוד.

חלק מהתיקונים הינם בסיסיים, אך חלקם מצריכים מורכבות גבוהה יותר, עד פירוק הדלת מציריה וביצוע פעולות מקיפות יותר.
טיפ חשוב: טרם בחירת מנעולן לפלדלת רצוי לוודא כי מדובר במנועלן מורשה לטיפול בדלתות פלדלת וכן בעל מקצוע המחזיק באישור עיסוק מטעם משטרת ישראל.

טיפ נוסף: במקרים רבים, מנעולן מקצועי יוכל לאפיין את התקלה עוד בטרם ההגעת לביתכם, על סמך תיאור טלפוני או שליחת תמונות המפרטות אותה.